Bojovat za mír?

Jeden můj přítel s oblibou říkává tento citát: „Bojovat za mír, to je jako šukat za panenství.“ Je v tom obsažen kus pravdy a životní moudrosti. Lze vůbec vojenskými prostředky dosáhnout míru? Nebo násilí plodí vždy jen další násilí?

Migrace a Evropa

„Migrace přes hranice je přirozeným jevem. Mnoho Čechů po staletí cestuje a hledá štěstí v cizích zemích, mnoho cizinců přišlo hledat své štěstí do naší země. Když zapátráme ve svých rodokmenech, zjistíme, že mnoho z nás má předky, kteří přišli z ciziny…“

Nebojte se, nedívám se!

Snad by nebylo od věci...

06.03.2015
782

Presumpce viny v ČR: Moje největší zklamání od listopadu 89

Nedávno jsme se zabývali novou dávkou zákonů, které mají regulovat (čti omezovat) podnikání, a stát si prostřednictvím těchto zákonů přímo „najímá“ občany ke spolupráci při jejich vymáhání. Navíc to vypadá, že stát si v poslední době musel nasmlouvat nějaké velmi chytré „poradce“, protože se mu více než kdykoliv jindy úspěšně daří implementovat princip presumpce viny v poměrně slušném měřítku a důkazní břemeno tak automaticky a preventivně vkládá na bedra většinové společnosti.

05.03.2015
870

Pronásledování křesťanů

Z historie si většinou pamatujeme, jako jedno z mála dat, rok 313, milánský edikt. Byl to rok, kdy římský císař Konstantin Veliký zrovnoprávnil křesťanství s ostatními náboženstvími ve své říši (neučinil je tedy státním náboženstvím, to se stalo až později). Do té doby byli křesťané v římské říši více či méně pronásledováni. Kde nechal jeden císař větší volnost, tam o to více druhý krutě trestal.

02.03.2015
1194

Co nás čeká v roce 2015 a 2016 aneb destrukce podnikání pokračuje

Stále se mluví o podpoře podnikání, ale v praxi to vypadá spíše na jeho řízenou destrukci. Podívejte se na několik způsobů, jak česká vláda "podporuje" podnikání.

26.02.2015
1307

Stalinisté nevymřeli!

Letos uplyne 67 let od komunistického státního převratu - vítězného února. Mohlo by se zdát, že na tuto událost s láskou vzpomínají jen staří zarputilí komunisté. Bohužel, pravda je mnohem horší.

24.02.2015
890

Čip si do těla dám, leda že by mi to k něčemu bylo

Pořád se mluví o čipech, otázka je, jestli už náhodou očipováni nejsme

Je domácí vzdělávání hrozbou?

Od roku 2005 je v České republice povoleno domácí vzdělávání dětí prvního stupně základní školy. Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) řekl, že děti učící se doma mohou být hrozbou, doslova: „Vzhledem k tomu, že tu máme i extrémní světonázory, tak opravdu to může být v této politické situaci nebezpečné.“

11.02.2015
799

Je papež obhájcem domácího násilí?

Činy a výroky papeže Františka se snažím nehodnotit, když už, tak velmi střízlivě. Často totiž budí kontroverze. Tentokrát se ale papež dotkl tématu, které hýbe českou veřejností už několik týdnů - fyzické trestání dětí. Jistě máme v živé paměti případ české matky dvou dětí, které norské úřady matce odebraly; matka, podle svých slov, děti pouze „plácla přes zadek“.