Co kdybych řekl, že chci mít dítě jen s ženou bílé rasy?

Je to totální hit českého internetu. Píše se o tom úplně všude a odkazy mi posílají i lidé, “kteří o politice normálně až tak moc nediskutují. “ A to je co říct. Vypadá to, že pokud se vládě do této chvíle nepodařilo nasrat občany nařízeními typu “zákaz vjezdu do centra Prahy starými auty“ nebo povinnými zimními gumami tak tentokrát se to pravděpodobně stalo.

16.03.2015
1153

Pochod pro život

V sobotu 21. 3. 2015 se bude v Praze konat již 15. ročník celostátního Pochodu pro život. Mnoho lidí si pod tím představí zase nějakou demonstraci nebo pochod proti něčemu, zkrátka nějaké vymezování...

13.03.2015
869

Bojovat za mír?

Jeden můj přítel s oblibou říkává tento citát: „Bojovat za mír, to je jako šukat za panenství.“ Je v tom obsažen kus pravdy a životní moudrosti. Lze vůbec vojenskými prostředky dosáhnout míru? Nebo násilí plodí vždy jen další násilí?

Migrace a Evropa

„Migrace přes hranice je přirozeným jevem. Mnoho Čechů po staletí cestuje a hledá štěstí v cizích zemích, mnoho cizinců přišlo hledat své štěstí do naší země. Když zapátráme ve svých rodokmenech, zjistíme, že mnoho z nás má předky, kteří přišli z ciziny…“

Nebojte se, nedívám se!

Snad by nebylo od věci...

06.03.2015
896

Presumpce viny v ČR: Moje největší zklamání od listopadu 89

Nedávno jsme se zabývali novou dávkou zákonů, které mají regulovat (čti omezovat) podnikání, a stát si prostřednictvím těchto zákonů přímo „najímá“ občany ke spolupráci při jejich vymáhání. Navíc to vypadá, že stát si v poslední době musel nasmlouvat nějaké velmi chytré „poradce“, protože se mu více než kdykoliv jindy úspěšně daří implementovat princip presumpce viny v poměrně slušném měřítku a důkazní břemeno tak automaticky a preventivně vkládá na bedra většinové společnosti.

05.03.2015
1002

Pronásledování křesťanů

Z historie si většinou pamatujeme, jako jedno z mála dat, rok 313, milánský edikt. Byl to rok, kdy římský císař Konstantin Veliký zrovnoprávnil křesťanství s ostatními náboženstvími ve své říši (neučinil je tedy státním náboženstvím, to se stalo až později). Do té doby byli křesťané v římské říši více či méně pronásledováni. Kde nechal jeden císař větší volnost, tam o to více druhý krutě trestal.

02.03.2015
1355

Co nás čeká v roce 2015 a 2016 aneb destrukce podnikání pokračuje

Stále se mluví o podpoře podnikání, ale v praxi to vypadá spíše na jeho řízenou destrukci. Podívejte se na několik způsobů, jak česká vláda "podporuje" podnikání.

26.02.2015
1432

Stalinisté nevymřeli!

Letos uplyne 67 let od komunistického státního převratu - vítězného února. Mohlo by se zdát, že na tuto událost s láskou vzpomínají jen staří zarputilí komunisté. Bohužel, pravda je mnohem horší.

24.02.2015
1030

Čip si do těla dám, leda že by mi to k něčemu bylo

Pořád se mluví o čipech, otázka je, jestli už náhodou očipováni nejsme