Pochod pro život

V sobotu 21. 3. 2015 se bude v Praze konat již 15. ročník celostátního Pochodu pro život. Mnoho lidí si pod tím představí zase nějakou demonstraci nebo pochod proti něčemu, zkrátka nějaké vymezování...

13.03.2015
808

Bojovat za mír?

Jeden můj přítel s oblibou říkává tento citát: „Bojovat za mír, to je jako šukat za panenství.“ Je v tom obsažen kus pravdy a životní moudrosti. Lze vůbec vojenskými prostředky dosáhnout míru? Nebo násilí plodí vždy jen další násilí?

Migrace a Evropa

„Migrace přes hranice je přirozeným jevem. Mnoho Čechů po staletí cestuje a hledá štěstí v cizích zemích, mnoho cizinců přišlo hledat své štěstí do naší země. Když zapátráme ve svých rodokmenech, zjistíme, že mnoho z nás má předky, kteří přišli z ciziny…“

Nebojte se, nedívám se!

Snad by nebylo od věci...

06.03.2015
834

Presumpce viny v ČR: Moje největší zklamání od listopadu 89

Nedávno jsme se zabývali novou dávkou zákonů, které mají regulovat (čti omezovat) podnikání, a stát si prostřednictvím těchto zákonů přímo „najímá“ občany ke spolupráci při jejich vymáhání. Navíc to vypadá, že stát si v poslední době musel nasmlouvat nějaké velmi chytré „poradce“, protože se mu více než kdykoliv jindy úspěšně daří implementovat princip presumpce viny v poměrně slušném měřítku a důkazní břemeno tak automaticky a preventivně vkládá na bedra většinové společnosti.

05.03.2015
932

Pronásledování křesťanů

Z historie si většinou pamatujeme, jako jedno z mála dat, rok 313, milánský edikt. Byl to rok, kdy římský císař Konstantin Veliký zrovnoprávnil křesťanství s ostatními náboženstvími ve své říši (neučinil je tedy státním náboženstvím, to se stalo až později). Do té doby byli křesťané v římské říši více či méně pronásledováni. Kde nechal jeden císař větší volnost, tam o to více druhý krutě trestal.

02.03.2015
1258

Co nás čeká v roce 2015 a 2016 aneb destrukce podnikání pokračuje

Stále se mluví o podpoře podnikání, ale v praxi to vypadá spíše na jeho řízenou destrukci. Podívejte se na několik způsobů, jak česká vláda "podporuje" podnikání.

26.02.2015
1360

Stalinisté nevymřeli!

Letos uplyne 67 let od komunistického státního převratu - vítězného února. Mohlo by se zdát, že na tuto událost s láskou vzpomínají jen staří zarputilí komunisté. Bohužel, pravda je mnohem horší.

24.02.2015
947

Čip si do těla dám, leda že by mi to k něčemu bylo

Pořád se mluví o čipech, otázka je, jestli už náhodou očipováni nejsme

Je domácí vzdělávání hrozbou?

Od roku 2005 je v České republice povoleno domácí vzdělávání dětí prvního stupně základní školy. Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) řekl, že děti učící se doma mohou být hrozbou, doslova: „Vzhledem k tomu, že tu máme i extrémní světonázory, tak opravdu to může být v této politické situaci nebezpečné.“

11.02.2015
855